22. marts – Pasaules ūdens diena!

Šogad, tāpat kā katru gadu, visā pasaulē 22.martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena, lai pievērstu uzmanību ūdens resursu pieejamībai un kvalitātei

 

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šai dienā ikviens tiek aicināts pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.

 

Būtu ideāli, ja ikvienam cilvēkam visā pasaule būtu pieejams tīrs, gards, droši dzerams ūdens. Tas mums liekas pašsaprotami, tomēr pasaulē ir daudz vietu un cilvēku, kam tā ir milzu problēma – ūdens resursi visiem nav pietiekami. Kā izpētījusi un norāda Pasaules Ūdens Asociācija, uz zemes 2,1 miljards cilvēku nesaņem droši lietojamu dzeramo ūdeni.

 

Liepājā dzeramais ūdens tiek iegūts no dziļurbumiem. Iegūtais ūdens patērētājiem tiek padots pēc apstrādes bioloģiskajās atdzelžošanas iekārtās, izmantojot dabisku materiālu – speciāli granulētu smilti. Ūdenim netiek pievienotas nekādas ķīmiskas vielas, un tas netiek pakļauts nekādai ķīmiskai apstrādei, tādēļ tajā ir saglabājušās visas minerālvielas un sāļi, kas ir tik nepieciešami cilvēka veselībai.

 

Tāpat Latvija un it īpaši Liepāja, ir bagāta ar pazemes ūdeņiem, ko ikdienā nav iespējams novērot, bet to ietekme ir redzama visur. Tie palīdz nodrošināt dzeramā ūdens piegādi, lauksaimniecību, rūpniecību un ekosistēmas. Mums ir jārūpējas, lai spētu saglābt un ilgtspējīgi izmantot dzeramā ūdens vērtīgo resursu.

 

Pasaules ūdens dienā, 22. martā, plkst. 10.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks kustības «Ū-vitamīns» jubilejas pasākums, kurā piedalīsies Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns, RTU rektors Tālis Juhna, SIA «Rīgas ūdens» valdes priekšsēdētājs Krišjānis Krūmiņš un citi ūdens vēstneši, zinātnieki un industrijas profesionāļi, lai diskutētu par ūdens dzeršanu no krāna un dzeramā ūdens brīvu pieejamību restorānos, darba un publiskajās vietās.

 

Vairāk skatīt https://lvportals.lv/dienaskartiba/361640-kustiba-u-vitamins-popularizejot-udens-dzersanu-no-krana-22-marta-svin-piecu-gadu-jubileju-2024

 

Ūdens dienā aicinām ikvienu atcerēties to, ka šī mums tik pierastā, bet tik nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama un taupāma! Liepājā dzeramais ūdens ir garšīgs, kvalitatīvs un droši dzerams no krāna!

LU_udens_diena.png