SIA “Liepājas ūdens” kolektīvs sveic liepājniekus Pasaules ūdens dienā!

22. martā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens diena! Katru gadu Pasaules Ūdens dienai tiek izvēlēta kāda noteikta tēma. Šogad tās mērķis ir veicināt pārmaiņas, lai ātrāk atrisinātu ūdens resursu un sanitārijas krīzi. Tā ietekmē ikvienu, tāpēc katrs varam veicināt situācijas uzlabošanos, mainot ūdens lietošanas paradumus savā dzīvē.

Ūdens ir visas planētas dzīvības avots, tā kvalitāte ir vitāli svarīga ikvienai dzīvai būtnei. Liepāja var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – dzīvojam unikālā vietā – starp ezeru un jūru! Mums netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdens. Mēs, Liepājas ūdens kolektīvs, rūpējamies par to, lai katra liepājnieka mājā ik dienas būtu tīrs, garšīgs dzeramais ūdens no centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem un atbilstoši savākti, novadīti un attīrīti sadzīves kanalizācijas ūdeņi, tādējādi saudzējot vidi un padarot dzīvi ērtu un patīkamu.

 

 

Ūdens ir "jutīgs" dabas resurss – to ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā par to rūpējamies, kad esam izmantojuši savām vajadzībām.

 

Šajā dienā gribam teikt paldies visiem, kas novērtē šo brīnumaino, dabas doto velti. Liepājnieki, dzerat ūdeni droši no krāna – mūsu ūdens ir gan garšīgs, gan vērtīgs!

 

 Zemāk piedāvājam saites uz materiāliem par ūdens resursu izmantošanu – dzeramā ūdens lietošanas paradumiem, krāna ūdens lietošanai u.c

 

    

Vai tu zināji?

 

Liepājā

 

ü  Dzeramo ūdeni Liepājā iegūst no 24 dziļurbumiem, kas atrodas Otaņķos un Aisterē.

 

ü  Dzeramā ūdens apstrāde notiek bioloģiskās atdzelžošanas iekārtās kā arī dezinfekcijas iekārtās Ventas ielā 11/17 un Alsungas ielā 30.

 

ü  Dzeramais ūdens tiek uzkrāts sešos tīrā ūdens rezervuāros - Ventas ielā 11/17 četros rezervuār0s, kur katra tilpums ir 2000 m3 un Alsungas ielā 30 divos rezervuāros, kur katra tilpums ir 6000 m3.

 

ü  Dzeramā ūdens padevi pilsētas centralizētajā ūdensapgādes sistēmā nodrošina divas otrā pacēluma ūdensapgādes sūkņu stacijas - Ventas ielā 11/17 stacijā ir uzstādīti 5 sūkņi ar kopējo jaudu 1750 m3/h un sūkņu stacijā Alsungas ielā 30 - 4 sūkņi ar kopējo jaudu 1400 m3/h.

 

ü  Dzeramo ūdeni patērētājiem Liepājā nodrošina ūdensapgādes cauruļvadi ar kopējo garumu 221 km

 

ü  Kopējais Liepājas pilsētai padotais dzeramā ūdens apjoms ir apmēram 3 miljoni m3 gadā.

 

ü  Gadā vidēji 1 liepājnieks patērē – 28m3 jeb 28 000 litru ūdens.

 

ü  Notekūdeņu savākšanai un novadīšanai tiek ekspluatēti centralizētās kanalizācijas cauruļvadi ar kopējo garumu 221 km.

 

ü  Notekūdeņu pārsūknēšanu nodrošina 28 pārsūknēšanas stacijas.

 

ü  Liepājas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas atrodas 7 km no pilsētas centra Lībiešu ielā 33, Baltijas jūras krastā.

 

ü  Attīrītie notekūdeņi tiek novadīti Baltijas jūrā 1,3 km attālumā no krasta līnijas.

 

Pasaulē

 

ü  Ik gadu mirst 1,4 miljoni cilvēku, un 74 miljonu dzīvi saīsinās slimības, kas saistītas ar sliktu ūdeni, sanitāriju un higiēnu. (PVO 2022)

 

ü  Mūsdienās katram ceturtajam cilvēkam – 2 miljardiem cilvēku visā pasaulē – trūkst nekaitīga dzeramā ūdens. (WHO/UNICEF 2021)

 

ü  Gandrīz pusei pasaules iedzīvotāju – 3,6 miljardiem cilvēku – trūkst drošu sanitāriju. (WHO/UNICEF 2021)

 

ü  Pasaulē 44 procenti mājsaimniecību notekūdeņu netiek droši attīrīti. (ANO Ūdens 2021)

 

ü  Tiek prognozēts, ka līdz 2050. gadam globālais pieprasījums pēc ūdens (ūdens ieguves ziņā) pieaugs par 55 procentiem. (OECD 2012)