KAROSTAS FESTIVĀLS 2022 - kad maskas krīt

Publicēts 2022.gada 26.maijā

 

Šogad Karostas festivāls norisināsies no 6. līdz 12. jūnijam. Tas sāksies ar mākslinieku plenēru un atvērtajām darbnīcām. Pirmie mākslinieki ieradīsies Karostā jau 5.jūnijā, lai 6 .jūnijā varētu uzsākt radošo procesu.

Karostas ūdenstornī šogad darbosies tēlnieks Egons Peršēvics un mākslinieki Reinis Liepa un Veronika Frolova. Karostas ūdenstornis atkal pārtaps par atvērtām mākslinieku darbnīcām, kur apmeklētājiem visas vasaras garumā būs iespēja sekot līdzi radošajam procesam.

Savukārt Redanā strādās Kirils Panteļejevs, kurš veidos apjomīgu instalāciju, spāņu mākslinieku grupa SERGARE no Burgosas un igauņu māksliniece Reelika Tooming, kas veidos sienu gleznojumus. Instalāciju veidos arī karostnieks Igors Ničajs. Karostas mākslinieks Element-ton veidos lielformāta gleznu uz nama sienas Atmodas bulvārī 21.

Karostas cietumā spāniete Clara Cabrera, kas patlaban dzīvo Liepājā, un Luis Guevara no Venecuēlas uz kameru sienām zīmēs apmeklētāju un darbinieku portretus. Savukārt karostniece Aija Vīdnere veidos instalāciju “Zaudētā paradīze”.

Šogad Karostas festivālā “tiks atklāts” vēl viens jauns Karostas objekts – Arsenāls, pamestais cara laika pulvera pagrabs – milzīgs pazemes angārs Karostas mežā, kurā Ritvars Embrekts veidos instalāciju SHELTER. Tā būs apskatāma piektdien, sestdien un svētdien.

Piektdien, 10.jūnijā, pulksten 15 tiks atklāti mākslas darbi Karostas ūdenstornī, Arsenālā un Element-ton sienas gleznojums Atmodas bulvārī 21.

Sestdienas, 11.jūnija, pasākumu programma sāksies ar jau tradicionālo publisko diskusiju Karostas cietuma pagalmā. Tā sāksies pulksten 11 un tiks translēta Karostas cietuma Facebook kontā. Diskusijas tēma “Karosta – Liepājā, Latvijā, pasaulē”.

Sestdien Karostas cietumā notiks masku mākslinieka no Lielbritānijas Huge Sillytoe radošā darbnīca un performance. Mākslinieka radošā izpausme ir saistīta ar brīvības sajūtas, ko priekšnesumā var sniegt maska, izpēti. Viņš veidos jaunu priekšnesumu, kurā pētīs ieslodzījuma, emancipācijas, būru, bēgšanas un identitātes tēmas.

Visu dienu Karostas cietumā darbosies vintage tirdziņš.

Sestdien Karostā pulcēsies senie spēkrati. Tos būs iespējams apskatīt laukumā Katedrāles ielas galā laikā no pulksten 14-16. Pēc tam spēkrati dosies parādes braucienā pa Karostu. Vēlāk vakarā tie pulcēsies Karostas cietuma pagalmā, kur pulksten 19:30 notiks apbalvošana.

Pulksten 20 cietuma pagalmā sāksies retro stila ballīte, uz kuru apmeklētāji aicināti ierasties 60- to, 70- to, 80-to, 90-to gadu tērpos.      

Svētdien, 12.jūnijā pasākumi notiks Redanā. Laikā no 12-16 notiks Kirila Panteļējeva instalācijas atklāšana, sienas gleznojumu un I.Ničaja veidotā objekta atklāšana. Koncertēs Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi, mūziķu grupas “EDE”, “Magone” un “Nejauši” (Roberts Dinters un Valdis Skarevičs kopā ar aktrisi Karīnu Tatarinovu). Redanā būs tikšanās ar Neatkarības kara varoņiem – Liepājas jauniešiem, kas iejutīsies brīvības cīņu karavīru tēlos. Visas dienas garumā būs plaša programma bērniem, darbosies arī bufete.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība, tas norisināsies jau 4.reizi. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

 

Monta Krafte

Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

26488200