­­­­­­­­­­­­­­­­­­­22. marts – Pasaules ūdens diena!

Šogad, tāpat kā katru gadu, visā pasaulē 22.martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šai dienā ikviens tiek aicināts pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Latvija var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – mums netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdens, ir gara jūras piekrastes līnija, un nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu. Tomēr ūdens ir dabas resurss – to ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojas, gan tas, kā par to rūpējamies pēc ūdens izmantošanas.

Ūdens dienā lūdzam vēlreiz pārdomāt par ūdens nozīmību cilvēka dzīvē, par ūdens apriti pilsētā, no kurienes un kā tad ūdens krānā rodas? Un padomāt arī par krāna ūdens lietošanas paradumiem.

Šogad, sagaidot Ūdens dienu, Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstītā projekta “Ū-vitamīns” ietvaros ir izveidojusi video rullīti “Kur rodas krāna ūdens?”, kas ir kā izglītojošs, vizuāls materiāls par dzeramā ūdens ciklu pilsētā. Video pieejams šeit: 

 Arī Liepājā dzeramais ūdens pie patērētājiem nonāk tieši tādā veidā, kā uzskatāmi parādīts video.

Ūdens dienā aicinām ikvienu atcerēties to, ka šī mums tik pierastā, bet tik nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama un taupāma! Liepājā dzeramais ūdens ir garšīgs, kvalitatīvs un drošs! Novērtēsim to, kas mums, liepājniekiem, dots!