SIA “Liepājas ūdens” aicina iestādes un pašvaldības uzņēmumus uz semināru par fasētā dzeramā ūdens aizstāšanas iespējām ar “krāna” ūdeni

Publicēts: 2019.gada 23.oktobrī

 

SIA “Liepājas ūdens” kopā ar domubiedru grupu (LŪKA, Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības laboratoriju un “Innocent Cafe”) projekta “Ū-vitamīns” ietvaros rīkoja semināru, lai uzlabotu sabiedrības zināšanas par dzeramo ūdeni un veicinātu “krāna” ūdens pieejamību un lietošanu.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andis Dejus klātesošiem vēlreiz apliecināja, ka liepājnieki ūdeni no krāna var dzert droši, tas tiek ne tikai rūpīgi kontrolēts mūsu centrālā testēšanas laboratorija, bet arī lolots un sargāts visā tā garajā ceļā no dziļurbumu akas līdz pat patērētājam, ir garšīgs un pieejams teju visiem.

Ar šo semināru gribam vēl vairāk popularizēt mūsu ūdeni, atspēkot dažādus novecojušus stereotipus un mītus, vēlamies uzrunāt liepājniekus un lūdzam padomāt, vai tiešām ir jāpērk pudeļu ūdens, jātērē milzu nauda par to, tā vietā, lai gardi padzertos mūsu pašu ūdeni.

Rosinājām klātesošos apsvērt domu par “krāna” ūdens pieejamību publiskās vietās, tai skaitā arī skolās un pašvaldības iestādēs. Semināra laikā interesenti varēja aplūkot dažādas iespējamās iekārtas, no kurām ērti dzeramo ūdeni ieliet savā pudelē, vai uzreiz padzerties. Runājām arī par šo ūdens strūklaku izvietošanas iespējām.

Tāpat bija iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem gan no Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības laboratorijas zinātņu doktora Sanda Dejus, gan no veselības inspekcijas pārstāvja Normunda Kadiķa. Aizrautīgi par kafejnīcu un restorānu iespēju pievienoties projektam “Ū-vitamīns”, piedāvājot “krāna” ūdeni apmeklētājiem bez maksas, stāstīja Mārtiņš Staķis, “Innocent Cafe” pārstāvis, šobrīd arī Saeimas deputāts.

Seminārā piedalījās ap 20 pārstāvjiem no dažādām pašvaldības iestādēm. Interese un atsaucība bija liela, par ko mums ir priecīgs prāts, tas nozīmē, ka par šiem jautājumiem ir jārunā vēl un vēl. Šonedēļ šādi semināri notiek arī daudzās skolās un citās iestādēs visā Latvijā.

 


Šī gada 11.septembrī biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” ir noslēgusi līgumu ar Latvijas vides aizsardzības fondu par projekta ‘’Ū-vitamīns” (projekta Nr.1-08/63/2019) īstenošanu. Pateicoties Fonda finansiālajam atbalstam (90% no projekta kopējām izmaksām tiek segtas no budžeta programmas 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās”), biedrība kopīgi ar iniciatīvas domubiedriem šoruden īsteno vērienīgu kampaņu, lai veicinātu dzeramā ūdens pieejamībupubliskās un izglītības iestādēs un kliedētu mītus par dzeramā ūdens kvalitāti ūdensapgādes sistēmās; veicinātu “krāna” ūdens lietošanas tradīcijas, samazinot radīto atkritumu daudzumu, kas rodas fasēta ūdens izmantošanas gadījumā.