“Ū vitamīns” uzņem apgriezienus

Publicēts: 2019.gada 23.oktobrī

 

Iniciatīvas “Ū vitamīns” pārstāvji un atbalstītāji 17.oktobrī Liepājā uzsāka semināru/izglītojošo nodarbību ciklu par ūdens nozīmību cilvēka dzīvē un krāna ūdens lietošanas paradumiem. Semināri/nodarbības notiks arī izglītības un pašvaldības iestādēs Daugavpilī, Jelgavā un Dobelē.

Šī gada 11.septembrī biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” ir noslēgusi līgumu ar Latvijas vides aizsardzības fondu par projekta ‘’Ū-vitamīns” (projekta Nr.1-08/63/2019) īstenošanu. Pateicoties Fonda finansiālajam atbalstam (90% no projekta kopējām izmaksām tiek segtas no budžeta programmas 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās”), biedrība kopīgi ar iniciatīvas domubiedriem šoruden īsteno vērienīgu kampaņu, lai:

-veicinātu dzeramā ūdens pieejamību publiskās un izglītības iestādēs un kliedētu mītus par dzeramā ūdens kvalitāti ūdensapgādes sistēmās;

-veicinātu “krāna” ūdens lietošanas tradīcijas, samazinot radīto atkritumu daudzumu, kas rodas fasēta ūdens izmantošanas gadījumā.

Tikšanās reizēs klausītāji tiek aicināti uz ūdens tēmu paraudzīties bez stereotipiem, kā arī no pētnieku un atbildīgo organizāciju skatupunkta. Semināros/nodarbībās piedalās pārstāvji no biedrības “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”, RTU Ūdens pētniecības laboratorijas, Veselības inspekcijas, uztura speciāliste Ksenija Andrijanova, kā arī iniciatīvas atbalstītāji – Eva Heinsberga, Māra Sleja, Žanete Eglīte, Mārtiņš Staķis u.c.

Sniegsim atbildes uz jautājumiem - Vai ūdenim ir jābūt pieejamam bez maksas? Vai krāna ūdens ir drošs dzeršanai? Kādu piesārņojumu dabai izraisa fasētā ūdens lietošana? Kā mēs varam saudzēt vidi, lietojot krāna ūdeni? Cik varam ietaupīt naudu, nepērkot ūdeni plastmasas pudelēs?

“Ū vitamīns” iniciatīva arī nodrošina platformu, kur jebkurš interesents var iepazīties ar sabiedriskām vai publiskām vietām, kurās jebkuram ir iespēja padzerties ūdeni par brīvu. Informācija par iniciatīvu, kā arī karte ar Ū vitamīna punktiem pieejama mājaslapā www.uvitamins.lv. Sekojiet Ū vitamīna aktivitātēm arī Facebook.com/uvitamins.