VAI TU DZER KRĀNA ŪDENI IKDIENĀ?

Publicēts 2018.gada 31. jūlijā

 

 

Vai Tu dzertu ūdeni no krāna, ja zinātu, ka tas ir drošs, dzidrs, atsvaidzinošs un piemērots dzeršanai?

Liepājnieki, mēs ar pilnu atbildību varam apgalvot, ka Liepājā dzeramo ūdeni ne tikai var, bet vajag dzert no krāna, tas ir tīrs, veselīgs un ļoti gards!

Biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” (LŪKA) kopā ar domu biedriem – Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) un visām tām Latvijas kafejnīcām un restorāniem, kuros dzeramais ūdens tiek piedāvāts apmeklētājiem no krāna par brīvu, ir iesaistījušies “Ū” vitamīna popularizēšanā!

 

Kas tad ir “Ū” vitamīns?

 

Tā saucas pasākumu kopums, ar kuru palīdzību gribam vecināt lielāku Latvijas iedzīvotāju uzticamību dzeramajam ūdenim no centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem. Respektīvi – dzert ūdeni no krāna, nepārmaksāt, pērkot pudeļu ūdeni veikalos un saudzēt vidi. Šāda kustība patlaban ir ļoti populāra arī citviet pasaulē, arvien vairāk cilvēku aizdomājas par tīru vidi, tās saudzēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

 

“Ū” vitamīna simbols liecina, ka attiecīgā vietā (kafejnīcā, restorānā u.c.) jūs varat saņemt dzeramo ūdeni bez maksas tieši no krāna! Aicinām ikvienu izmantot šo iespēju, jo dzeramais ūdens, kas padots centralizētajā ūdensapgādes sistēmā tiek kontrolēts regulāri un tas atbilst visiem valstī noteiktajiem standartiem, ir drošs un piemērots dzeršanai.

 

Ūdens, ko būtu ieteicams lietot uzturā un ko nodrošina centralizētās ūdensapgādes sistēma, satur dažādus mikroelementus un makroelementus, piemēram Mg, Ca, K, Na, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu.

 

Liepājnieki dzeramo ūdeni saņem no Otaņķu un Aisteres artēziskiem dziļurbumiem.  SIA “Liepājas ūdens” piegādātais dzeramais ūdens ir  būtisks vērtīgo sāļu avots. Kalcija un magnija sāļi ir ūdenī izšķīdušā veidā un pilnībā iekļaujas cilvēka organisma vielu apmaiņā, pastiprina kaulus, nodrošina muskuļu, sirds un nervu sistēmas darbību. Dzeramā ūdens sastāvā esošie un cilvēka veselībai nepieciešamais kālijs un nātrijs, tāpat kā, kalcijs un magnijs, asimilējas cilvēka organismā nesalīdzinoši vieglāk un efektīvāk.

 

Nav nepieciešams papildus pirkt ūdens bunduļus vai pudelēs fasēto ūdeni, ja par centralizētā ūdens kvalitāti jau ir parūpējušies profesionāli speciālisti, pielietojot jaunākās tehnoloģiskās iekārtas.

 

Ja ūdens no centralizētās ūdensapgādes sistēmas mājoklī ir dzidrs, ar patīkamu atsvaidzinošu garšu, bez specifikas krāsas un smaržas, tad varat būt pārliecināti, ka ūdens ir tīrs, drošs un piemērots dzeršanai.

 

 

“Ū” vitamīna simbolu kafejnīcās, restorānos, jebkurā sabiedriskā vietā var izvietot tie uzņēmēji, kas saviem klientiem piedāvā bez maksas ūdeni tieši no krāna, tādējādi atkal un atkal apliecinot, ka labs, garšīgs ūdens sasniedzams katram no mums ikdienā. #DzeramŪdeniNoKrāna un esam veseli un videi draudzīgi.

 

Uzlīmes, kā arī bukletus “Vai Tu dzer krāna ūdeni ikdienā”, ko sagatavojuši un laiduši klajā LŪKA un RTU speciālisti, var saņemt SIA “Liepājas ūdens”. Tāpat visu informāciju var iegūt gan LŪKA mājaslapā www.lwwwwa.lv, gan biedrības facebook lapā.