Izstāde Karostas ūdenstornī

Publicēts: 2017. gada 14. jūnijā

No 14. līdz 18. jūnijam Karostas ūdenstornī notiek Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas programmas bakalaura un maģistra studentu izstāde “NEBULA” (no latīņu valodas: Miglājs), apvienojot 20.gs. sākuma arhitektūru ar 21.gs. jaunākajām tehnoloģijām.

Tajā būs apskatāmi 10 jauno mākslinieku darbi, kas sapludina mākslas un zinātnes robežas. Mākslinieki pētījuši tādas pašlaik sabiedrībā aktuālas, bet “miglainas” parādības, kā personīgo datu drošība tīmeklī, dzimuma identitātes neskaidrība, vairs nenosakāmās robežas starp dabu un kultūru, un izpētes rezultātus skatītājam pasniedz ne vien konceptuāli, bet arī tieši un jutekliski uztveramā formā – kā audiovizuālus mākslas darbus.

 


Mākslinieki savā darbībā izmanto dažādas izteiksmes formas un medijus – interaktivitāti, skaņu, video instalācijas, GPS, virtuālās realitātes tehnoloģijas –, taču izpildījuma un tēmu ziņā dažādos darbus vieno jaunā, virtuālā materialitāte: dati. Izglītojot sabiedrību par pārmaiņām digitālo tehnoloģiju laikmetā, mākslinieki skatītājiem piedāvās ne vien bezmaksas izstādi, bet arī radošo darbnīcu, kurā ļaus pētīt datu “miglājus”, kas uztverami Liepājas apkārtnē, parādot dažādas datu vizualizācijas un sonifikācijas tehnikas interesentiem bez priekšzināšanām.